טכנאי מחשבים 24 שעות

כמה פעמים נתקלת במצב בו אין לכם מחשב בדיוק ברגע קריטי מבחינתכם בשעות הערב המאוחרות? לכאורה נדמה שאין מה לעשות מלבד לחכות לשעות הבוקר ולנסות לעשות כל מה שניתן על מנת לספק צרכים מידיים – אולי להשתמש בדיסק און קי (במידה וניתן) על מנת לקחת את המידע הקריטי ולנסות ממחשב של חבר או בן משפחה נוסף, "ריסטרטים" בלתי פוסקים- אני חושב שכל אדם שאיתו אני נמצא בקשר והינו בעל מחשב נתקל פעם אחת לפחות במקרה כזה.

מעניין לגלות שישנם טכנאים, ככל בעלי מקצוע, אשר מספקים שירות 24 שעות ביממה. שירות זה עשוי לעלות, במקרים מסוימים, יותר משירות רגיל, אולם כאשר אין ברירה אז אין ברירה. אם המקרר היה מתקרר האם הייתם מחכים עד הבוקר? אם המצרכים במקרר יקרים לכם אז אנחנו מניחים שלא. בדומה לכך גם סטודנט אשר צריך להגיש עבודה למחרת היום , בעוד שהעבודה נמצאת במחשב ואינה נגישה חייב לקרוא לטכנאי ולהשיג את העבודה ויהי מה.

בכל מקרה בה תיקון הבעיה אינו כה קריטי ניתן לחברה ממנה רכשתם או לתאם עם טכנאי הגעה ותיקון אולם לא בכל מקרה אלו פועלים גם בשעות הערב ואנו כאמור זקוקים לעזרה ראשונה. עד אשר יתקנו את המחשב שלכם לפחות תשיגו את המידע החשוב על דיסק און קי ותוכלו לעבוד ממחשב אחר. השאר כבר פחות בוער.

אנו מקווים שיש לכם אינטרנט זמין עדיין שאחרת פשוט כנסו לגוגל ממחשב שכן (או בקשו מחברכם בטלפון שיעשה זאת למענכם) וחפשו טכנאי 24 שעות- ישנם לא מעט נותני שירותים מסוג זה.

חיפוש מעמיק מעט יותר יאפשר לכם למצוא גם חוות דעת או לדרוש שטכנאים זמינים יחזרו אליכם רק מאתרים אשר מתחייבים לאמנת בעלי המקצוע אותם הם מפרסמים. כאשר אתם מדברים עם הטכנאי שאלו כמה כסף הוא גובה לשעה, מה המחיר אשר יידרש לגיבוי המידע החשוב לכם לזמינות מיידית ואולי אף לתיקון כולו- אחרי הכול טכנאי אשר מגיע לביתכם כבר גובה לא מעט אודות בדיקה ושעת עבודה ראשונה, במידה והתיקון הוא תיקון פשוט אשר אורך פחות משעה עדיף לכם כבר לאחד את הבדיקה והעזרה הראשונה יחד עם התיקון

מרבית טכנאי המחשבים, להנחתי אשר פועלים במתכונת זו, יסכימו להגיע מייד במידה והם פנויים ולבדוק מה בדיוק הבעיה. כבר בטלפון זכרו לא לשדר לאלו שאתם "לחוצים" על הוצאת המידע הקריטי שאחרת, גם טכנאים הוגנים עשויים להעלות מעט את המחיר היות והם מבינים כי השירות מבחינתכם קריטי. מספיק שהזמנתם אותם בשעת לילה מאוחרת, זה כבר מעיד על חשיבות העניין והתשלום כמובן, בהתאם. היות וזהו שירות מיוחד אשר נדרש באופן מידיי סביר כי הסכום יהיה גבוה עד פי 1.5 מאשר במקרה של זימון טכנאי בשעות שבשגרה ובטח שהרבה יותר מאשר עלות שעות טכנאי מחשבים במעבדה באזור מגוריכם (אם זאת, לא תמיד- ישנם הפתעות)

כמו תמיד, כאשר מזמנים כול בעל מקצוע, לאו דווקא טכנאי מחשבים חשוב מאוד לבחון כי הטכנאי שלכם הוסמך על ידי קורס טכנאי מחשבים במכללה מוכרת ושיש לו ניסיון וותק בתחום. אני פועל לפי כלל אצבע – לא פחות משנה ניסיון כעצמאי או במקרה שיש לטכנאי פחות משנת ניסיון אני שואל ודורש גם לניסיוני כשכיר. בדקו כי הטכנאי אינו עובד "שחור" ומציע חשבונית מס\ קבלה- גם אם אינכם חברה אתם מסייעים לדבר עבירה במידה והטכנאי אינו מספק לכם קבלה ובנוסף הדבר מעיד על שם בלי כתובת- עדיף להימנע מכך כאמור. סביר מאוד להניח כי לבסוף, תגלו כי מרבית הטכנאים הפועלים בשעות לא שגרתיות הם כן אנשים אמינים והוגנים, אך גם כאן סיר שתמצאו חאפרים ועדיף לגלות זאת בעוד מועד- כאשר התיקון עדיין לא התבצע ואינכם צריכים להוציא כעת ממיטב כספכם לשווא.