קורסי סיסקו מבוקשים בשוק העבודה

חברת סיסקו היא יצרנית ציוד תקשורת המחשבים הגדולה בעולם. חברה זו מסמיכה אנשי מקצוע למקצועות תקשורת הנתונים, באמצעות בחינות מיוחדות. ההכנה הטובה ביותר לבחינות אלו נעשית באמצעות קורסי סיסקו.

קורסים אלו מיועדים לבעלי רקע מוקדם בתחום המחשבים, בדרך כלל בוגרי קורס טכנאי מחשבים. בחינות סיסקו אינן קלות, במיוחד כאשר מדובר בהסמכות מתקדמות. עם זאת, בוגר קורס סיסקו במכללה בעלת מוניטין הנו בעל סיכוי גבוה לעבור אותן בהצלחה.

קורסי סיסקו

מקצועות תקשורת הנתונים מבוקשים מאוד במקומות העבודה בימינו. בוגר לימודי תקשורת נתונים יכול להגדיר, לתפעל, לשדרג ולתחזק רשתות תקשורת נתונים מכל הסוגים. הקורס הבסיסי בתחום תקשורת הנתונים הוא קורס CCNA. בוגרי קורס זה יכולים להמשיך וללמוד קורסים מתקדמים יותר, כולל קורס CCNP וקורס CCIE (הרמה הגבוהה ביותר). בסוף כל הקורסים של סיסקו, ניתן לגשת לבחינות ההסמכה. מעבר הבחינות הללו בהצלחה, יקנה לבוגר הלימודים את "חותמת האיכות" היוקרתית של סיסקו.

קורס CCNA

קורס זה מהווה קורס בסיסי בתחום תקשורת הנתונים. בוגרי לימודים אלו יכולים להגדיר, לתפעל ולשדרג רשתות תקשורת נתונים מסוגים נפוצים. הקורס כולל שפע של תרגול מעשי, כמתחייב מאופי המקצוע. כמו כל הקורסים בתחום זה, מדובר בלימודים טכניים מורכבים למדי. מהתלמיד נידרש ידע מוקדם במחשבים ואנגלית טכנית ברמה טובה. בוגר קורס CCNA ייקלט במהירות בכל ארגון, שכן בכל הארגונים פועלות כיום רשתות תקשורת מחשבים. ישנם תלמידי קורס MCITP הלומדים גם קורס CCNA, כדי שהדבר יהווה עבורם יתרון בקבלה לעבודה כמנהלי רשתות תקשורת.

קורס CCNP

קורס זה הוא קורס ההמשך למסיימי הקורס הבסיסי בתקשורת נתונים. קורס זה עוסק בעיקר בתפעול, אבטחה ופתרון תקלות ברשתות תקשורת נתונים גדולות, הפועלות בפרוטוקול אינטרנט. זהו קורס ארוך למדי ובו מתוודע התלמיד לנושאים מתקדמים, כמו למשל הגדרות של נתבי IP, הקמה של רשתות וירטואליות, עקרונות בתקשורת קול ווידאו ועוד. בחינת ההסמכה בסיום קורס CCNP אמנם אינה קלה, אך בוגר מכללה טובה צפוי לעבור אותה בהצלחה. הסמכת CCNP תשדרג משמעותית את שכרו של איש תקשורת הנתונים ותכשיר אותו לתפקידים טכנולוגיים בכירים.

קורס CCIE

בפסגת ההכשרה המקצועית בתחום תקשורת הנתונים, ניצב מוסמך CCIE. זהו איש המקצוע הבכיר ביותר בתחום. בוגר קורס CCIE יעבוד בדרך כלל כמנהל פרויקטים או כמנהל המקצועי הבכיר ביותר בחברה. כצפוי, קורס CCIE אינו קל ודורש השקעה ושקדנות בלתי מבוטלים. גם הבחינה, שנערכת באחד ממרכזי סיסקו בעולם, אינה קלה. בוגר קורס סיסקו במכללה איכותית, אשר התכונן היטב לבחינה, צפוי לעבור אותה ולקבל את ההסמכה המיוחלת. המאמץ ישתלם לו- מקצוען תקשורת נתונים ברמה שכזו צפוי להשתכר עשרות אלפי שקלים חדשים, מידי חודש.

היכן לומדים?

ישנן לא מעט מכללות בהן ניתן ללמוד קורסי סיסקו, או לפחות קורס CCNA. קורסים מתקדמים יותר של סיסקו ניתן ללמוד במספר מכללות נבחרות. חשוב מאוד לבחור ללמוד במכללה מנוסה ובעלת מוניטין. דבר זה חשוב מכמה טעמים. ראשית, רמת ההוראה והלימודים במכללה כזו הם גבוהים. שנית, אם למד במכללה איכותית, יהיו לתלמיד סיכויים טובים לעבור את בחינות ההסמכה בהצלחה. שלישית, לא רק שמעסיקים במשק מעדיפים בוגרי מכללה איכותית, גם המכללה עצמה מטפחת קשרים, שמאפשרים שיבוץ מהיר של בוגרי קורסים בעבודות נחשקות.

קריטריונים לבחירת מכללה איכותית

קיימים כמה קריטריונים, שכדאי להקפיד עליהם לצרכי בחירת מכללה ללימודי תקשורת נתונים. להלן הקריטריונים הבולטים:

  • וותק ומוניטין של המכללה בתחום תקשורת הנתונים. דבר כזה ניתן לברר עם כל איש מקצוע העובד בתחום.
  • סגל ההוראה. מורים טובים ישכילו להעביר לתלמידים בצורה ברורה גם חומרים טכניים מורכבים. חשיבותם של מורים מעולים להצלחה בלימודים היא קריטית.
  • ציוד ומעבדות מחשבים. הקפידו ללמוד רק במוסד המחזיק מעבדת מחשבים וציוד תקשורת מתקדם ועדכני.
  • שיעורי עזר ותגבור. לימודי סיסקו אינם תמיד קלים. וודאו כי המכללה מציעה שיעורי עזר לתלמידים המתקשים בחומר, או לפחות פורום תמיכה מקצועי המנוהל על ידי המורים בקורס.
  • אחוז התלמידים שעברו את בחינות ההסמכה. ככל שאחוז הבוגרים שעברו את בחינות ההסמכה של סיסקו גבוה יותר, סימן כי מדובר במכללה איכותית יותר.
  • אחוז הבוגרים המשתלבים בתעשייה. גם כאן, ככל שאחוז גבוה יותר של תלמידים ניקלט לעבודה בתעשייה, סימן כי המכללה הנה מוערכת בקרב המעסיקים.

מחירי קורסי סיסקו

כדאי להשוות מחירים בין מכללות איכותיות בלבד. על כן, גם אם מכללה חדשה מציעה קורסים במחירים נמוכים במיוחד, רצוי לא להתפתות. מכללות בעלות מוניטין ידרשו אמנם שכר לימוד גבוה יותר, אך עניין זה ישתלם לכם ובגדול.