טיפים למסיים קורס טכנאי מחשבים

סיימתם קורס טכנאי מחשבים? בשעה טובה. אתם וודאי נרגשים ומוכנים "לצאת לעולם הגדול" ולפתח לכם קריירה מקצועית מוצלחת. קורס טכנאי מחשבים זו בהחלט נקודת פתיחה טובה לקריירה בתחום המחשבים וטכנולוגיות המידע. לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם להבטיח לעצמכם פרנסה טובה, כמו גם מקצועיות ותחושת סיפוק.

זכרו שהלימודים נמשכים גם אחרי סיום קורס טכנאי PC. הקפידו להשתתף בסמינרים מקצועיים, ימי עיון וקורסים נוספים, אם ברצונכם לשמור על רמה מקצועית נאותה. עולם התוכנות והחומרה מתפתח כל הזמן, במהירות מסחררת. טכנאי מחשבים שמכיר רק ווינדוז 95, למשל, או מעבדי פנטיום, יהיה לגמרי "מחוץ לתמונה" בעולם של ווינדוז 7 ומעבדים כפולי ליבה.

בקשו ממחלקת ההשמה במכללה בה למדתם לפעול, כדי לזמן אתכם לראיונות עבודה אצל מעסיקים פוטנציאליים. מכללות טובות המציעות קורס טכנאי מחשבים מחזיקות מחלקות השמה חרוצות, המסייעות לבוגרי הקורסים למצוא מקומות עבודה אצל מעסיקים בעלי שם.

שקלו לימודי המשך. בוגרים רבים של קורס טכנאי PC אינם מסתפקים רק בלימודי טכנאי מחשבים. הם ממשיכים ללמוד קורסים מתקדמים בתחום טכנולוגיות המידע, כמו למשל קורס MCITP (קורס מנהלי רשתות) או קורס סיסקו, כגון קורס CCNA, קורס CCNP או קורס CCIE. קורס טכנולוגי מתקדם מחייב אמנם השקעה נוספת של כסף, זמן ומאמץ, אך העניין משתלם ובגדול. בוגר קורס סיסקו עם ניסיון והסמכה גבוהה יכול להשתכר כשלושים אלף ש"ח מידי חודש ולעיתים אף יותר.

החליטו אם ברצונכם להיות עצמאיים או שכירים. יש יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן. אם ברצונכם להיות עצמאיים, תוכלו לפתוח לכם, לאחר סיום קורס טכנאי מחשבים, מעבדה או חנות משלכם. תוכלו אפילו לעבוד מהבית, אם תקצו לציוד שלכם חדר מיוחד. טכנאי מחשבים שכיר יעבוד בארגון ובמשך הזמן הוא יכול להתקדם ולהיות מנהל, אם ייקח למשל קורס MCITP או קורס סיסקו.

התייעצו עם טכנאי מחשב וותיקים, שמצאו עבודה כשכירים או כעצמאיים. אנשי מקצוע אלו יעדכנו אתכם כיצד "הדברים עובדים בפועל". על כן, גשו למעבדת מחשבים באזור מגוריכם והתייעצו עם מנהל המעבדה. כמו כן, גשו לארגון או חברה ובקשו לשוחח עם טכנאי מחשבים העובד בה. אנשי מקצוע אלו יוכלו לספק לכם תובנות רבות ערך ואינספור טיפים, שיעזרו לכם מאוד בגיבוש דרככם המקצועית.

אל תצפו למשכורות גבוהות מיד עם סיום קורס טכנאי מחשבים. כשכירים, תרוויחו בהתחלה לא יותר ממשכורת סבירה, אך קחו בחשבון שיעבור עוד זמן לא מבוטל עד שתוכלו ליהנות ממשכורת גבוהה באמת. הדבר תלוי בוותק ובניסיון שתצברו, וגם בקורסים מתקדמים שתלמדו. אם תיקחו קורס MCITP או קורס CCNA, תשפרו מאוד את סיכוייכם להשתכר משכורות גבוהות. כעצמאים, ייקח זמן עד אשר יכירו ויעריכו אתכם, באזור בו אתם פועלים. קחו זאת בחשבון והתאזרו בסבלנות.

קיבלתם הצעת עבודה מאתגרת אבל עם שכר לא גבוה? קחו אותה. מעבר לכך שתקבלו דריסת רגל במקום עבודה, תהיה לכם הזדמנות פז לצבור שפע של ניסיון מעשי. ראו בעבודה הראשונה שלכם כמעין סטאז', שחשיבותו רבה עבור בוגר טרי של קורס טכנאי מחשבים.

אם אתם מעוניינים בעבודה כשכירים, אל תחפשו עבודה רק באמצעות עיון במודעות הדרושים. היו אקטיביים: שלחו קורות חיים למחלקות כוח אדם בחברות גדולות, בקרו בחברות השמה ופתחו שם כרטיס והודיעו לכל המכירים אתכם שאתם מחפשים עבודה. בצורה כזו, יגדל הסיכוי שלכם למצוא עבודה במהירות.